1

Nastartujte svůj organizmus a očistěte své tělo od škodlivých látek.

Pravidla detoxikace: Více ovoce a zeleniny, více pohybu, méně cukru, vyhýbat se stresu a nejdůležitější pravidlo je dodržování pitného režimu. Ráno na lačno vypijte sklenici vlažné vody s citronem a během dne pijte bylinkové čaje.

Javorová čistící kůra

3

Cílem javorové kůry je očistit organismus od toxinů a usazenin v těle. Kůra pročistí ledviny a trávicí trakt, žlázy a buňky celého těla, pomůže nám zbavit se nevyužitelného odpadu a usazenin v kloubech a svalech, zlepšuje funkci nervů, účinkuje proti zaneseným artériím a cévám, zlepšuje kvalitu krve a celkově omladí organismus. Působí proti akutním i chronickým problémům. Doprovodným efektem javorové kůry je ztráta tukové tkáně. Organismus také přestává zadržovat nadbytečnou vodu a to rovněž způsobí úbytek hmotnosti. Po skončení očisty obvykle dochází k relativně rychlému znovunabytí cca poloviny ztracené váhy. Zda přiberete zpět na původní hmotnost pak záleží pouze na vás a na tom, jak se budete dále stravovat.
 
Po dobu nejméně deseti dnů konzumujete pouze limonádu z javorového sirupu.

Recept na javorovou čistící kůru:

2 polévkové lžíce citrónové či limetkové šťávy
2 polévkové lžíce pravého javorového sirupu
1/10 lžičky kajenského pepře (nebo méně dle chuti)
teplá či studená vod

5   

Denně vypijte 6 - 12 sklenic limonády.


Během hladovky je dovoleno pít čistou vodu či mátový čaj, který napomáhá čištění. Nekonzumujte kávu, čaj ani alkohol. Jakékoli jídlo je zakázáno!
Nepoužívejte vitaminové či minerální doplňky. Javorová limonáda obsahuje všechny vitamíny a minerální látky, které po dobu diety tělo potřebuje.

Dietu můžete držet dvakrát až čtyřikrát do roka.

 

Breussova dieta

6
Breussova dieta je očistná kůra, která trvá 42 dní.
 
Pomáhá nemocným s rakovinou, ale používá se také jako odtučňovací nebo detoxikační kůra. Vymyslel ji přírodní léčitel Rudolf  Breuss jako léčbu na rakovinu, protože se domníval, že nádory zmizí, pokud nebudou mít bílkoviny z potravy. Dieta má velmi přísná pravidla. Pijí se jen zeleninové šťávy a čaje. Zeleninové šťávy je povoleno množství 125 - 500 ml za den a u čajů množství není omezeno. Vhodné čaje: šalvějový, mátový, třezalkový, meduňkový bez cukru.
Breussova dieta je vhodná jak při léčbě rakoviny, tak i jako její prevence.
Během Breussovy diety se vůbec nic nekonzumuje, proto budete mít velmi málo energie, proto není vhodné vykonávat  sportovní nebo namáhavou činnost.
Zeleninovou šťávu si můžete doma udělat nebo ji i koupit. Šťáva se pije velmi pomalu. Pročišťuje tělo od škodlivin a navíc dodává vitamíny a minerální látky. Během diety se nesmí kouřit.

Recept na zeleninovou šťávu:

8

300 g červené řepy
100 g mrkve
100 g celeru
30 g černé ředkve
1 malá brambora jako vajíčko

Vše používáme syrové. Zeleninu očistíme, oloupeme, nastrouháme a prolisujeme nebo použijeme  odšťavňovač. Zbylou dužninu nekonzumujeme.
Pokud chcete použít Breussovu dietu jako detoxikační kůru, stačí ji dodržovat od jednoho dne až po dva týdny, ale nanejvýš dvakrát ročně. Vhodná je jako jarní detoxikační kůra na pár dní.

Nahoru